Kuru cilt için nasıl bakım yapılmalı?

Ö Öncelikle sabah uyandığınızda yüzünüzü, dinlendirici ve nemlendirici özelliğe sahip bir ürünle temizleyin. Jel ya da köpük formundaki temizleme ürünleri, cildinize derinlemesine etki edecektir. Yüzünüzü, ılık suyla iyice duruladıktan sonra alkol içermeyen toniği, cildinize uygulayın. Dilerseniz, doğal tonik görevi gören gül suyunu da kullanabilirsiniz. Gece uyumadan önce, yüzünüzü ve boynunuzu kuru ciltler için özel üretilmiş temizleme ürünüyle temizleyin. Ilık suyla durulama yaptıktan sonra yüzünüzü hafif nemli kalacak şekilde kurulayın. Göz ve dudak çevrenizi; hassas bölgeler için üretilmiş temizleme ürünleriyle temizleyin.
Eğer makyaj yapmayı düşünüyorsanız; nemlendirici krem, cilt tarafından iyice çekildikten sonra fondöten ya da pudra sürün. Bu işlem aynı zamanda makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Gece uyumadan önce, cildinizi temizleyin ve yaşınıza uygun olarak hücre yenileyici özelliğe sahip nemlendirici krem kullanın. Tıpkı temizleme ürünlerinde olduğu gibi göz çevresi için özel nemlendirici krem tercih edin.

Kuru ciltler, hassas temizleyici ürünlere ihtiyaç duyarlar. Yüzünüzü temizlemek için sabun içermeyen, yumuşak yapıda jel ya da köpük formunda temizleme ürünlerini tercih edinMakyajınızın pürüzsüz görünmesi ve cildinizdeki nemi çekmemesi için yağ bazlı fondöten ve pudralar tercih edin.

Facebook