Güzellikle ilgili küçük ipuçları

Fındığın cilde bu etkisini biliyor muydunuz?

Kış mevsiminde soğuğa maruz kalan cildin nem içeriğinin azalması sonucu ciltte kuruluk oluşabiliyor. Fındık, içerdiği E vitamini ve içerdiği antioksidan sayesinde foto-yaşlanma ve UV maruziyeti sonrası ciltteki olası hasarın önlenmesinde fayda sağlıyor. Ayrıca cildin nemlenmesine ve yumuşamasına da katkıda bulunuyor.

C vitamininin Cilde etkisi;
Kışın birçok hastalıkta vücuda iyi gelen C Vitaminin cildimiz için de birçok faydası var. Cildimizi Uv ışınlarının zararlarından korumasının yanında, kolajen üretimini destekleyerek cilde yardımcı olur. Bunun yanı sıra Vitamin C içeren ürünler de cildinizin daha pürüzsüz ve dayanıklı görünmesini sağlar.

 

Güzellik ve bakım ürünlerinde indirim fırsatlarını yakalamak için Facebook sayfamızı beğenin. www.facebook.com/cosmohome

Bakımlı eller için;

  • Ellerinizi gün boyunca en az 4 kez nemlendirin.
  • Değişen hava şartları ellerin sağlığını olumsuz etkiler. Mutlaka nemlendirici kullanmaya çalışın.
  • Bulaşık yıkarken mutlaka eldiven kullanın. Deterjanların içerdiği maddeler ellerinize zarar verir.
  • Yüz bakımı için kullandığınız kremi haftada bir kez ellerinize uygulayın.
  • Soğuk havalarda ise eldivensiz dışarıya çıkmayın ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka kurulayın. Elinizin üzerinde kalan su damlacıkları kristalize olacağından çatlamalara neden olabilir.

Yorgun Gözler için;
Yeşil veya siyah çay iltihap sökücüdür. Bu yüzden çay kompresiyle gözünüze yapacağınız masaj, göz morluklarınızı alacak ve size makyaj için daha rahat bir görünüm sağlayacaktır.

Facebook